Turniej o puchar przewodniczącego sejmiku województwa

Litry wylanego potu, wytopione kilogramy (nie)zbędnego tłuszczyku, solidne zakwasy w mięśniach oraz zdarte od dopingu gardła – to ,,straty” poniesione przez uczestników VIII Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Drużyna Urzędu Miejskiego w Brzozowie zdobywając komplet 12 punktów zwyciężyła w rywalizacji pokonując drużyny piłkarskie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego oraz gmin: Przemyśl, Rymanów oraz Zagórz na stadionie sportowym MOSiR w Brzozowie.

Na wstępie wszystkich sportowców oraz zgromadzonych gości przywitał gospodarz gminy Brzozów Burmistrz Brzozowa Józef Rzepka, życząc wspaniałej sportowej rywalizacji oraz w pełni sportowej zabawy wyrażając nadzieję iż, kolejne turnieje o puchar Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego zostaną rozegrane również w gościnnym mieście Brzozowie. Następne głos zabrał Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Sławomir Miklicz, dziękując wszystkim drużynom za zgłoszenie do Turnieju oraz życząc sportowej rywalizacji i dobrej zabawy. (więcej…)

W Ustrzykach Dolnych posadzono „Dąb Wolności”

Kancelaria Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej i Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe podjęły w tym roku inicjatywę posadzenia w różnych miejscach naszego kraju „Dębów Wolności”. Mają one przypominać o odzyskanej przed 25. laty suwerenności przez nasz naród w historycznych czerwcowych wyborach 1989 r. Ustrzyki Dolne zostały wyróżnione, jako pierwsze miejsce na Podkarpaciu, gdzie posadzono ten znak narodowej pamięci. Było to symboliczne przypomnienie o wydarzeniach z roku 1981 r., kiedy to okoliczni rolnicy i mieszkańcy miasta zaprotestowali przeciw sytuacji w rolnictwie, rozpoczynając półtoramiesięczny strajk okupacyjny, co w konsekwencji – przy udziale Lecha Wałęsy – doprowadziło do rejestracji NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”. Uroczystego aktu posadzenia Dębu Wolności dokonali: Pan Dariusz Młotkiewicz, Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Władysław Żabiński, uczestnik strajku i sygnatariusz Porozumień Rzeszowsko-Ustrzyckich, Pan Henryk Sułuja , Burmistrz Ustrzyk Dolnych, Pan Adam Wasiak, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, Pan Sławomir Miklicz, Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, oraz przedstawiciele młodzieży z Zespołu Szkół Publicznych nr 1. (więcej…)

uroczysta gala z okazji 15-lecia samorządu województwa

Premierowy pokaz nowego filmu promocyjnego województwa, statuetki dla najbardziej zasłużonych osób, a na koniec wyjątkowy koncert – tak w skrócie wyglądała druga część jubileuszowych uroczystości z okazji 15. rocznicy powstania województwa. Wydarzenie miało miejsce w Filharmonii Podkarpackiej.

Druga część uroczystości rozpoczęła się od pokazu nowego filmu promocyjnego województwa. Zaproszeni goście nagrodzili brawami najnowszy spot, w którym można zobaczyć nie tylko piękne miejsca Podkarpacia, ale także ważne inwestycje, które powstały dzięki funduszom unijnym. Ciekawostką w filmie są nowatorskie animacje 3D pokazujące na przykład most na Wiśle w Połańcu czy wizualizację Centrum Logistycznego w Jasionce.

Przewodniczący sejmiku Sławomir Miklicz mówił o lokalnych samorządach i ludziach, którzy działają na rzecz regionu.

W dniu dzisiejszym nie jest ważny marszałek, nie jest ważny przewodniczący, ważni są ludzie, którzy to województwo tworzą, bo od nich zależy sukces tego regionu. Ich pasja, ich kompetencje, starania i praca czynią to województwo coraz piękniejszym, coraz lepiej rozwiniętym, coraz bardziej innowacyjnym. I myślę, że to jest dobry moment, aby z okazji 15-lecia o tych ludziach powiedzieć – mówił na gali przewodniczący sejmiku Sławomir Miklicz.

(więcej…)