I LO w Sanoku ma nową halę sportową

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku mają nową halę sportową. Uroczyste oddanie inwestycji odbyło się w piątek 24 października. Wziął w nim udział Przewodniczący Sejmiku Sławomir Miklicz.

Wybudowana przy I LO hala sportowa to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w powiecie sanockim. Budynek posiada pełnowymiarowe boiska do koszykówki, siatkówki, tenisa, a także umożliwi grę w piłkę ręczną, halową czy unihokeja. Dzięki profesjonalnemu wyposażeniu oraz systemowi nagłośnienia w hali będą mogły odbywać się duże zawody sportowe. Jak przystało na nowoczesny obiekt ma też trybuny i zaplecze szatniowe z prysznicami.

Z hali bardzo cieszą się uczniowie oraz nauczyciele i dyrekcja szkoły, gdyż do tej pory zajęcia odbywały się w sali gimnastycznej, która nie mogła pomieścić jednorazowo wielu uczniów. Brak odpowiednich warunków utrudniał organizację lekcji  wychowania fizycznego.

Uczestniczący w uroczystości przewodniczący sejmiku, Sławomir Miklicz powiedział, że jest dumny z tego, iż szkoła, której jest absolwentem tak dynamicznie się rozwija. (więcej…)

Obwodnica brzozowa – inewstycja rozpoczeta !

Symbolicznym wbiciem łopaty na skrzyżowaniu dróg, a przyszłym rondzie, 22 października 2014 roku rozpoczęła się budowa obwodnicy Brzozowa. Uroczystego rozpoczęcia budowy dokonał m.in. Przewodniczący Sejmiku Sławomir Miklicz i Burmistrz Brzozowa Józef Rzepka oraz wykonawca prac – dyrektor MPDIM Franciszek Kosiorowski. Obwodnica Brzozowa to pierwsza inwestycja realizowana w ramach nowej perspektywy finansowej 2014 – 2020 dla Podkarpacia.
Ta inwestycja zaangażuje 72 mln złotych. Wschodnia obwodnica Brzozowa to odcinek drogi, który mierzyć będzie 3,4 km długości. Została ona zaprojektowana jako fragment drogi wojewódzkiej nr 886 Domaradz – Brzozów – Sanok. Droga wojewódzka nr 886 to ważny szlak komunikacyjny na terenie Podkarpacia. To ona prowadzi ruch z Rzeszowa i centrum kraju w Bieszczady. (więcej…)

Nowa sala gimnastyczna w Ustrobnej

Dokładnie rok od wmurowania kamienia węgielnego, 17 października, odbyło się uroczyste otwarcie sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Bohaterów Monte Cassino w Ustrobnej. W uroczystości uczestniczył Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Sławomir Miklicz.

Uroczystość rozpoczęła się poświęceniem przez księdza Artura Progorowicza nowej sali. Następnie dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi. Wśród osób, które przecinały wstęgę był także przewodniczący sejmiku Sławomir Miklicz.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w nowej sali gimnastycznej, gdzie zebranych gości powitała dyrektor szkoły. Po niej głos zabrał wójt gminy Wojaszówka Sławomir Stefański, który w swoim wystąpieniu podziękował tym wszystkim, którzy przyczynili się do powstania nowego obiektu sportowego. (więcej…)

Jubileuszowe uroczystości w Humniskach

Pół wieku – tyle już funkcjonuje szkoła podstawowa nr 2 w Humniskach. Uroczyste obchody jubileuszu zgromadziły m.in. samorządowców, duchownych, mieszkańców Humnisk, pedagogów i uczniów. W obchodach wziął także udział Sławomir Miklicz, Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Przewodniczący sejmiku Sławomir Miklicz mówił, że cieszy się z rozwoju bazy oświatowej szkoły podstawowej, zwłaszcza, że te tereny są mu bardzo bliskie.

Uroczystość 50-lecia była połączona z otwarciem wielofunkcyjnego boiska sportowego, które jest położone w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły. Teraz dzieci i młodzież będą mogły zdobywać sportowe szlify na profesjonalnym obiekcie sportowym. (więcej…)

Jubileusz 140 – lecia OSP w Brzozowie

Medale i odznaczenia, gratulacje, słowa uznania i pamiątkowe  grawertony – tak druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzozowie świętowali 140-lecie powołania swej jednostki. Gośćmi jubileuszu brzozowskich strażaków byli Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Sławomir Miklicz, oraz Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa: Dariusz Sobieraj oraz Janusz Konieczny. Wiceprzewodniczący Konieczny występował na uroczystościach w podwójnej roli, bo jest on jednocześnie  Wiceprezesem Zarządu Głównego OSP oraz Prezesem Zarządu Wojewódzkiego OSP RP.

Uroczystości odbyły się w niedzielę, 12 października na Rynku w Brzozowie. Rozpoczęła je polowa Msza święta odprawiona w intencji strażaków przez ich kapelana, jezuitę ojca Tomasza Nogaja, misjonarza w Sudanie Południowym. (więcej…)