Ostatnia sesja sejmiku IV kadencji

Radni sejmiku województwa podkarpackiego IV kadencji po raz ostatni spotkali się na obradach. Wśród decyzji podjętych na 59. sesji sejmiku było między innymi przyjęcie stanowiska w sprawie przebiegu przetargu na śmigłowce wielozadaniowe dla polskiej armii. Jedną z ostatnich decyzji radnych IV kadencji było także ustanowienie roku 2015 rokiem Jana Potockiego – posła na Sejm Wielki, pisarza oraz podróżnika. Radni podjęli także uchwałę w sprawie Programu Współpracy samorządu województwa z organizacjami pozarządowymi na przyszły rok. Ostatnią uchwałą podjętą przez sejmik województwa podkarpackiego IV kadencji, była uchwała o pomocy finansowej dla powiatu sanockiego na inwestycję – most w Pastwiskach (powiat sanocki).

– To była ostatnia uchwała podjęta przez Sejmik Województwa Podkarpackiego. Cieszę się, że udało się zamknąć IV kadencję samorządu wojewódzkiego akcentem sanockim. (więcej…)

Obchody 11 listopada w Brzozowie

Mieszkańcy Brzozowa uczcili 96. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W uroczystościach uczestniczył Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego – Sławomir Miklicz.

Uroczystości rozpoczęły się zbiórką pocztów sztandarowych przed budynkiem Domu Kultury. Stamtąd poczty wraz z orkiestrą przemaszerowały do Kolegiaty Brzozowskiej, gdzie odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny.

Po mszy uczestnicy patriotycznych uroczystości przeszli pod Pomnik Pamięci Narodu „Tym, którzy życie Polsce oddali”, gdzie odbyła się główna część obchodów Święta Niepodległości. Rozpoczęła się tradycyjnie odegraniem hymnu państwowego. Była też modlitwa za Ojczyznę oraz okolicznościowe wystąpienia. Głos zabrał także przewodniczący sejmiku Sławomir Miklicz, który powiedział:

Takie uroczystości przypominają czym jest patriotyzm, są też dobrą okazją, aby uczyć dzieci i młodzież historii oraz patriotyzmu. Bo postawę patriotyczną powinniśmy przejawiać nie tylko 11 listopada, czy podczas innych świąt narodowych, ale przez cały rok.

(więcej…)

Obchody Dnia Ratownika w Bieszczadzkiej Grupie GOPR

Przyrzeczenie złożone przez nowych ratowników Bieszczadzkiej Grupy GOPR oraz uhonorowanie tych najbardziej zasłużonych – tak najkrócej podsumować można tegoroczne obchody Dnia Ratownika w Bieszczadzkiej Grupie GOPR. Odbyły się ona 8 listopada 2014 roku w Bukowcu. Ich gościem był Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Sławomir Miklicz.

Jak co roku najważniejszym punktem uroczystości było złożenie ratowniczego przyrzeczenia przez 4 kandydatów.Młodzi ludzie skończyli właśnie staż kandydacki i oficjalnie zostali przyjęci w poczet członków organizacji. Czterech wieloletnich ratowników zostało uhonorowanych złotą, a czterech kolejnych srebrną odznaką honorową GOPR. Medale za udział w aż 300 akcjach ratowniczych otrzymali dwaj doświadczeni goprowcy Hubert Marek i Jerzy Godawski.

Przewodniczący Sławomir Miklicz serdecznie gratulował i dziękował ratownikom za ich ofiarną pracę. Na ręce szefostwa Grupy Bieszczadzkiej przekazał srebrny herb Województwa Podkarpackiego, wydany z okazji 15 – lecia istnienia samorządu województwa. (więcej…)

Uczniowie z Lipnicy Dolnej mają nową salę gimnastyczną

Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Sławomir Miklicz, władze gminy Brzyska, mieszkańcy Lipnicy Dolnej, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Społecznych w tej miejscowości   uczestniczyli w uroczystości poświęcenia i oddania do użytku sali gimnastycznej dla szkoły w Lipnicy Dolnej (gmina Brzyska). Odbyła się ona 9 listopada 2014 roku.

To ważne dla szkoły i lokalnej społeczności wydarzenie poprzedziła Msza św. w kościele parafialnym w Dąbrówce. Po niej nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi, w którym uczestniczył przewodniczący Sławomir Miklicz. Podczas uroczystości, która odbyła się w nowym obiekcie lipnickiej szkoły przewodniczący Sławomir Miklicz gratulował uczniom i nauczycielom oraz mieszkańcom pełnowymiarowej sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia. (więcej…)

poparcie Elżbiety Łukacijewskiej dla Sławomira Miklicza

Kolejna deklaracja wsparcia – Elżbieta Łukacijewska „….. ja zagłosuję na Sławka i proszę oddajcie na niego głos w najbliższych wyborach do sejmiku województwa podkarpackiego … ” Dziękuję Eli za wsparcie. 16 listopada zapraszam do urn wyborczych, dokonujmy mądrych wyborów. ja oczywiście zachęcam do poparcia mojej kandydatury.