uroczysta gala z okazji 15-lecia samorządu województwa
20 września 2014

Premierowy pokaz nowego filmu promocyjnego województwa, statuetki dla najbardziej zasłużonych osób, a na koniec wyjątkowy koncert – tak w skrócie wyglądała druga część jubileuszowych uroczystości z okazji 15. rocznicy powstania województwa. Wydarzenie miało miejsce w Filharmonii Podkarpackiej.

Druga część uroczystości rozpoczęła się od pokazu nowego filmu promocyjnego województwa. Zaproszeni goście nagrodzili brawami najnowszy spot, w którym można zobaczyć nie tylko piękne miejsca Podkarpacia, ale także ważne inwestycje, które powstały dzięki funduszom unijnym. Ciekawostką w filmie są nowatorskie animacje 3D pokazujące na przykład most na Wiśle w Połańcu czy wizualizację Centrum Logistycznego w Jasionce.

Przewodniczący sejmiku Sławomir Miklicz mówił o lokalnych samorządach i ludziach, którzy działają na rzecz regionu.

W dniu dzisiejszym nie jest ważny marszałek, nie jest ważny przewodniczący, ważni są ludzie, którzy to województwo tworzą, bo od nich zależy sukces tego regionu. Ich pasja, ich kompetencje, starania i praca czynią to województwo coraz piękniejszym, coraz lepiej rozwiniętym, coraz bardziej innowacyjnym. I myślę, że to jest dobry moment, aby z okazji 15-lecia o tych ludziach powiedzieć – mówił na gali przewodniczący sejmiku Sławomir Miklicz.

Głównym punktem uroczystej gali było wręczenie pamiątkowych statuetek osobom i instytucjom, które szczególnie zasłużyły się na rzecz rozwoju Podkarpacia. W 5 kategoriach statuetki odebrało 15 osób.

 

NAUKA I INNOWACYJNOŚĆ

 

prof. Tadeusz Lulek – pierwszy Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego;

prof. Andrzej Sobkowiak – Rektor Politechniki Rzeszowskiej w latach 2005-2012

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania – statuetkę odebrał dr Wergiliusz Gołąbek

Wyższa Szkoła Prawa i Administracji – statuetkę odebrał prof. Jerzy Posłuszny

 

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

 

Stowarzyszenie Dolina Lotnicza –  statuetkę odebrał Marek Darecki, Prezes WSK „PZL-Rzeszów”

Adam Góral – Prezes ASSECO Poland – statuetkę dla firmy Maciej Tadla

Adam i Jerzy Krzanowscy- właściciele Nowy Styl Group – statuetkę dla firmy odebrał Jerzy Krzanowski

 

SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE

 

Fundacja  Karpacka– statuetkę odebrała Zofia Kordela Borczyk

Zdzisław Banat – I Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego

Caritas Archidiecezji Przemyskiej – statuetkę odebrał dyrektor ks. Artur Janiec

 

OCHRONA ZDROWIA

Janusz Solarz – dyrektor  Szpitala Wojewódzkiego Nr 2

Stanisław Mazur– Dyrektor Centrum Medycznego MEDYK

 

 

KULTURA I SPORT 

 

Stanisław Anioł – trener w klubie lekkoatletycznym Victoria Stalowa Wola

Jerzy Ginalski – Dyrektor Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku

Wit Karol Wojtowicz – Dyrektor Zamku w Łańcucie

 

Nagrodzeni nie kryli radości i wzruszenia. Odbierając statuetki mówili o swojej działalności, a także o ciekawostkach z firm i instytucji w których pracują podpytywani przez prowadzących galę Elżbietę Lewicką i Adama Głaczyńskiego.

Po wręczeniu statuetek marszałek podkreślił, że osób i instytucji, które powinny zostać nagrodzone jest oczywiście więcej, ale wszystkich nie sposób uhonorować, dlatego te nagrody są symbolicznym podziękowaniem dla tych, którzy mieli swój wkład w rozwój Podkarpacia.

Państwo jesteście reprezentantami środowisk i instytucji, które przyczyniły się do rozwoju naszego województwa – powiedział marszałek.

Na gali pamiątkowym herbem został uhonorowany pierwszy marszałek województwa Bogdan Rzońca, który wspominał realia funkcjonowania pierwszego zarządu oraz najważniejsze wydarzenia dla regionu z tamtego okresu, do których zaliczył między innymi przekazanie samorządowi lotniska w Jasionce.

Po wręczeniu statuetek odbył się koncert przygotowany specjalnie na jubileusz 15-lecia samorządu województwa, a po nim uroczysty bankiet.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *