Inauguracja roku akademickiego w PWSZ w Krośnie
8 października 2014

PWSZ im. Stanisława Pigonia w Krośnie rozpoczęła nowy rok akademicki. Uroczysta inauguracja rozpoczęła się mszą świętą w Kościele Farnym. Uczestniczyły w niej władze uczelni, wykładowcy, studenci oraz zaproszeni goście. W inauguracji wziął także udział przewodniczący podkarpackiego sejmiku Sławomir Miklicz.

Po mszy uczestnicy uroczystości zebrali się w auli uczelni, gdzie rozbrzmiało podniosłe Gaude Mater. Jako pierwszy głos zabrał rektor uczelni prof. dr hab. Grzegorz Przebinda. Do studentów, władz uczelni i wykładowców zwrócił się także Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Sławomir Miklicz.

 
Samorząd województwa to taka organizacja, która w zakresie swoich obowiązków i chęci ma wspieranie między innymi nauki. Bardzo nam zależy na tym, żeby Państwowe Wyższe Szkoły Zawodowe rozwijały się, żeby coraz więcej studentów studiowało na tych uczelniach i żeby ci ludzie zostawali tutaj na Podkarpaciu – mówił Sławomir Miklicz, dodając, że samorząd województwa wspiera uczelnie, np. poprzez inwestycje współfinansowane ze środków unijnych, aby mogły się rozwijać z korzyścią dla całego regionu.

Przewodniczący sejmiku życzył władzom krośnieńskiej uczelni dalszego rozwoju. Zwrócił się także do  studentów pierwszego roku
Życzę wam, aby ten czas, który spędzicie tutaj na PWSZ, był dla was czasem bardzo dobrym, żebyście zdobywali niezbędną wiedzę i rozwijali swoje kompetencje.

Po uroczystej immatrykulacji wręczono odznaczenia państwowe i nagrody, a także medal Zasłużony dla PWSZ, który otrzymał prof. Andrzej Gonet. Wykład inauguracyjny wygłosił rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak.

Krośnieńska uczelnia kształci studentów na 38 specjalnościach: humanistycznych – na których nauka kończy się otrzymaniem tytułu licencjata oraz technicznych – zakończonych uzyskaniem stopnia inżyniera. W tym roku na PWSZ studia rozpoczęło oprócz studentów z regionu także 60 obcokrajowców m.in. z Litwy, Stanów Zjednoczonych i Ukrainy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *