Jubileuszowe uroczystości w Humniskach
21 października 2014

Pół wieku – tyle już funkcjonuje szkoła podstawowa nr 2 w Humniskach. Uroczyste obchody jubileuszu zgromadziły m.in. samorządowców, duchownych, mieszkańców Humnisk, pedagogów i uczniów. W obchodach wziął także udział Sławomir Miklicz, Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Przewodniczący sejmiku Sławomir Miklicz mówił, że cieszy się z rozwoju bazy oświatowej szkoły podstawowej, zwłaszcza, że te tereny są mu bardzo bliskie.

Uroczystość 50-lecia była połączona z otwarciem wielofunkcyjnego boiska sportowego, które jest położone w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły. Teraz dzieci i młodzież będą mogły zdobywać sportowe szlify na profesjonalnym obiekcie sportowym.

Szkoła w Humniskach rozpoczęła swoją działalność edukacyjną w 1957 roku, w tym czasie funkcjonowały zaledwie dwie klasy. Rozwój szkole zapewnił nowy budynek, który został oddany do użytku w 1964 roku, od tego czasu szkoła notowała stały przyrost uczniów. Dziś placówka kształci na wysokim poziomie dzieci i młodzież z Humnisk i okolic. Z sukcesem bierze udział w projektach edukacyjnych współfinansowanych przez Unię Europejską, promuje zdrowy styl życia, realizuje programy: „Klub bezpiecznego Puchatka” oraz „Bezpieczne Wakacje”, a od 2010 roku wydaje także gazetkę szkolną. Boisko sportowe, które zostało oddane do użytku, jest kolejnym elementem dbałości o prawidłowy rozwój uczniów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *