Nowa sala gimnastyczna w Ustrobnej
22 października 2014

Dokładnie rok od wmurowania kamienia węgielnego, 17 października, odbyło się uroczyste otwarcie sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Bohaterów Monte Cassino w Ustrobnej. W uroczystości uczestniczył Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Sławomir Miklicz.

Uroczystość rozpoczęła się poświęceniem przez księdza Artura Progorowicza nowej sali. Następnie dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi. Wśród osób, które przecinały wstęgę był także przewodniczący sejmiku Sławomir Miklicz.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w nowej sali gimnastycznej, gdzie zebranych gości powitała dyrektor szkoły. Po niej głos zabrał wójt gminy Wojaszówka Sławomir Stefański, który w swoim wystąpieniu podziękował tym wszystkim, którzy przyczynili się do powstania nowego obiektu sportowego.

Goście biorący udział w uroczystości, w tym przewodniczący Sławomir Miklicz, gratulowali władzom gminy i dyrekcji szkoły udanej inwestycji, która powstała z myślą o uczniach i rozwijaniu ich sportowych talentów.

Po części oficjalnej uczniowie i absolwenci szkoły w Ustrobnej zaprezentowali ciekawy program artystyczny. Złożyły się na niego wiersze i piosenki o tematyce sportowej oraz pokaz różnych dyscyplin sportowych uprawianych w szkole. Wielu wzruszeń dostarczył utwór Leonarda Cohena „Halleluja”, zaśpiewany przez absolwentkę z towarzyszeniem gitary i harmonijki ustnej. Niezwykle widowiskowe były tańce ludowe wykonane przez najmłodszych.

Na zakończenie uroczystości przy dźwiękach utworu Andrzeja Rosiewicza „Pytasz mnie” zebrani obejrzeli zdjęcia przedstawiające wydarzenia z życia szkoły oraz kolejne etapy budowy sali gimnastycznej.

Po zakończeniu części artystycznej goście zwiedzili nowy obiekt, z którego będą korzystać uczniowie szkoły w Ustrobnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *