Obwodnica brzozowa – inewstycja rozpoczeta !
23 października 2014

Symbolicznym wbiciem łopaty na skrzyżowaniu dróg, a przyszłym rondzie, 22 października 2014 roku rozpoczęła się budowa obwodnicy Brzozowa. Uroczystego rozpoczęcia budowy dokonał m.in. Przewodniczący Sejmiku Sławomir Miklicz i Burmistrz Brzozowa Józef Rzepka oraz wykonawca prac – dyrektor MPDIM Franciszek Kosiorowski. Obwodnica Brzozowa to pierwsza inwestycja realizowana w ramach nowej perspektywy finansowej 2014 – 2020 dla Podkarpacia.
Ta inwestycja zaangażuje 72 mln złotych. Wschodnia obwodnica Brzozowa to odcinek drogi, który mierzyć będzie 3,4 km długości. Została ona zaprojektowana jako fragment drogi wojewódzkiej nr 886 Domaradz – Brzozów – Sanok. Droga wojewódzka nr 886 to ważny szlak komunikacyjny na terenie Podkarpacia. To ona prowadzi ruch z Rzeszowa i centrum kraju w Bieszczady.
Dziś jest bardzo ważny, historyczny dzień dla mieszkańców Brzozowa, ale nie tylko Brzozowa, bo i Sanoka i całej południowej części województwa, łącznie z Bieszczadami. Rozpoczynamy inwestycję, która przygotowywana była wiele lat, wiele osób było zaangażowanych w pracę na rzecz tej inwestycji – obwodnicy Brzozowa. Im należą się słowa uznania. Rozpoczęliśmy tę inwestycję symbolicznym wbiciem łopaty i mam nadzieję, że bez przeszkód oddamy ją do dyspozycji mieszkańców i turystów, którzy tu przyjeżdżają – dodaje Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Sławomir Miklicz.
Obwodnica Brzozowa pomoże zmniejszyć natężenie ruchu w centrum miasta, a jednocześnie ułatwi podróżowanie po południowo-wschodniej części regionu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *