I LO w Sanoku ma nową halę sportową
27 października 2014

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku mają nową halę sportową. Uroczyste oddanie inwestycji odbyło się w piątek 24 października. Wziął w nim udział Przewodniczący Sejmiku Sławomir Miklicz.

Wybudowana przy I LO hala sportowa to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w powiecie sanockim. Budynek posiada pełnowymiarowe boiska do koszykówki, siatkówki, tenisa, a także umożliwi grę w piłkę ręczną, halową czy unihokeja. Dzięki profesjonalnemu wyposażeniu oraz systemowi nagłośnienia w hali będą mogły odbywać się duże zawody sportowe. Jak przystało na nowoczesny obiekt ma też trybuny i zaplecze szatniowe z prysznicami.

Z hali bardzo cieszą się uczniowie oraz nauczyciele i dyrekcja szkoły, gdyż do tej pory zajęcia odbywały się w sali gimnastycznej, która nie mogła pomieścić jednorazowo wielu uczniów. Brak odpowiednich warunków utrudniał organizację lekcji  wychowania fizycznego.

Uczestniczący w uroczystości przewodniczący sejmiku, Sławomir Miklicz powiedział, że jest dumny z tego, iż szkoła, której jest absolwentem tak dynamicznie się rozwija. Pogratulował  władzom powiatu i dyrekcji szkoły udanej inwestycji. Zwracając się do uczniów mówił, że także oni powinni czuć dumę, z tej inwestycji. Dodał, że jest to już drugi obiekt sportowy w I LO, gdyż wcześniej szkoła zyskała boisko Orlik.

Atrakcją podczas uroczystości było spotkanie z kapitanem drużyny Asseco Resovia Rzeszów – Oliegiem Achremem, z którego najbardziej cieszyli się uczniowie.

Budowa hali kosztowała blisko 3,5 mln zł. Potrzebną kwotę Powiat Sanocki uzyskał z „Wojewódzkiego programu rozwoju bazy sportowej”. W ubiegłych latach władze powiatu sanockiego wybudowały także oprócz Orlika przy I LO także Orlik przy Zespole Szkół nr 2 oraz boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkół nr 4.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *