Święto plonów w Gminie Sanok
19 września 2015

     Rolnicy z gminy Sanok świętowali na dorocznych dożynkach. W tym roku impreza odbyła się w Sanoczku, 13 września w niedzielę. Dziękczynienie za zebrane plony, radość z owoców ciężkiej pracy, szacunek dla tradycji i chleba tworzą istotę tej prastarej uroczystości.
Dla mnie była to miedzy innymi świetna okazja do spotkania z przyjaciółmi i znajomymi z gminy Sanok, no i oczywiście ze wspaniałymi Paniami z Kół Gospodyń Wiejskich.
Dożynki rozpoczęła msza święta w lokalnej parafii. Ks. Proboszcz Michał Błaszkiewicz poświęcił wieńce dożynkowe. Barwny korowód przeszedł na teren stadionu piłkarskiego. Prowadzony przez orkiestrę dętą z Pakoszówki  i mażoretki     z zespołu „Impuls”. Na miejscu zaprezentowano wieńce dożynkowe, które przygotowały poszczególne sołectwa. Niosły je zespoły w większości ubrane w stroje ludowe.
Na scenie zaprezentowało się 19 grup: Falejówka, Jędruszkowce, Kostarowce, Lalin, Liszna, Markowce, Mrzygłód, Niebieszczany, Pakoszówka, Prusiek, Pisarowce, Raczkowa, Sanoczek, Srogów Dolny, Strachocina, Trepcza, Tyrawa Solna, Wujskie i Zabłotce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *