O mnie

 

Urodziłem się w 1975 roku w Brzozowie. Od urodzenia mieszkam w Sanoku i z tym miastem związane jest moje życie. Jestem żonaty, mam dwóch synów – Mateusza (16 lat) i Kacpra (12 lat).

wykształcenie

W Sanoku ukończyłem szkołę podstawową i I Liceum Ogólnokształcące. W 2001 roku zostałem absolwentem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, filia Rzeszów – uzyskując tytuł magistra na wydziale prawa. Ukończyłem również studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim, wydział nauk politycznych i stosunków międzynarodowych – wiedza o unii europejskiej, studia podyplomowe na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie – zarządzanie w przemyśle naftowym i gazowniczym oraz studia podyplomowe na Politechnice Krakowskiej – logistyka i transport drogowy. Posiadam świadectwo potwierdzające kwalifikacje w zawodzie Technik Górnictwa Otworowego. W trakcie swojej pracy zawodowej ukończyłem szereg szkoleń i kursów głównie z dziedziny zarządzania, rozwoju kompetencji menadżerskich oraz coachingu. Zdałem egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych w Ministerstwie Skarbu Państwa, posiadam licencję Państwowego Urzędu Nadzoru Ubezpieczeń. Uzyskałem Certyfikat Kompetencji Zawodowych w Drogowym Transporcie Osób oraz Certyfikat Kompetencji Zawodowych w Drogowym Transporcie Rzeczy. Zdałem egzamin i uzyskałem Certyfikat Doradcy do Spraw Bezpieczeństwa Przewozu Towarów Niebezpiecznych (Doradca ADR). Posiadam tytuł Certified Project Management Associate IPMA Level D.

praca zawodowa

W trakcie swojej pracy zawodowej zaczynałem od najniższych szczebli kariery zawodowej, dochodząc do stanowiska średniego szczebla zarządzania – regionalnego menadżera sprzedaży w firmie Nivea Polska S.A. Zarządzałem trzema województwami (Podkarpackie, Lubelskie, Świętokrzyskie). Prowadziłem także przez 6 lat własną działalność gospodarczą, świadcząc usługi pośrednictwa sprzedaży. Jestem założycielem wspólnie z kolegami agencji reklamy Radia Bieszczady, z którym to również byłem związany zawodowo na początku funkcjonowania tego radia. W 2010 roku zostałem powołany do zarządu województwa podkarpackiego, gdzie pełniłem funkcję członka zarządu do maja 2013 roku. Obecnie jestem związany zawodowo z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazowniczym w Warszawie oddział w Sanoku.

działalność społeczno – polityczna

Jestem założycielem Platformy Obywatelskiej RP w powiecie sanockim. Od samego początku pełnię funkcję przewodniczącego powiatu a także od wielu lat jestem członkiem zarządu regionu PO.  W latach 2002 – 2006 byłem radnym rady miasta Sanoka. Natomiast w roku 2006 uzyskałem po raz pierwszy mandat radnego sejmiku województwa, gdzie przez 4 lata pełniłem funkcję przewodniczącego Klubu Radnych PO. W 2010 roku kolejny raz uzyskałem mandat radnego sejmiku województwa, gdzie od 1 grudnia sejmik powołał mnie na członka zarządu województwa podkarpackiego. Bezpośrednio nadzorowałem departamenty: zdrowia, geodezji, społeczeństwa informacyjnego oraz departament nadzoru właścicielskiego. Stanowisko to pełniłem do maja 2013 roku. Od lipca 2014 roku do końca kadencji pełniłem funkcję przewodniczącego sejmiku województwa podkarpackiego. następnie byłem radnym V kadencji sejmiku województwa podkarpackiego. Obecnie jestem radnym VIII kadencji Rady Miasta Sanoka.

W swojej pracy społecznej pełniłem wiele funkcji pracując na rzecz lokalnej społeczności. Byłem wiceprzewodniczącym konwentu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku, członkiem rady muzealnej Muzeum Podkarpackiego w Krośnie oraz Muzeum Historycznego w Sanoku. W latach 2011 – 2013 pełniłem funkcję przewodniczącego rady Podkarpackiego Parku Naukowo Technologicznego. Jestem również członkiem stowarzyszenia Wspólnota Obywatelska Na Rzecz Rozwoju Ziemi Sanockiej.

Hobby

Moje hobby to głównie sport. 4 lata jako młodzieżowiec grałem w Stali Sanok w hokeja na lodzie, uczestnicząc miedzy innymi z drużyną w Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży w Nowym Targu. Następnie swoje „losy sportowe” związałem z piłką nożną, którą czynnie uprawiałem przez 14 lat. Grałem w grupach juniorskich, pierwszej oraz drugiej drużynie Stali Sanok. Osiągając wiele sukcesów na poziomie ligi okręgowej, IV ligi oraz III ligi rozgrywkowej. Grając w I drużynie Stali doszliśmy do 1/32 Pucharu Polski grając z Jagiellonią Białystok. Pod koniec mojej przygody z czynnym uprawianiem piłki nożnej grałem w Orle Bażanówka oraz MKS Osława Zagórz.

Dzisiaj czynnie uprawiam sport różnego rodzaju. Moją pasją są narty ale także pływanie, rower i właściwie wszystko co pozwala na aktywny wypoczynek.

Lubię dobrą książkę oraz film – szczególnie o „zabarwieniu historycznym”.